Durányik Réka

Klinikai szakpszichológus
Szülő-csecsemő/kisgyermek konzulens

0620 937 2978

1999-ben magyar szakos, 2002-ben pszichológus diplomát szereztem az ELTE-n. 2005-ben relaxációs terapeutaként végeztem, A Pécsi Tudományegyetemen 2009-ben klinikai szakpszichológus vizsgát tettem. Pszichodráma asszisztensi végzettséget 2016-ban szereztem. Művészetterápiás képzésen vettem részt a Vadaskert Alapítványnál, valamint a Jung Analitikus Pszichológiai Egyesületnél elvégeztem az elméleti alapképzést. 2018-ban az EGO Klinikán befejeztem az analitikusan orientált gyermekterapeuta képzést. 2021-ben a Semmelweis Egyetemen szülő-csecsemő/kisgyermek konzulens végzettséget szereztem.
Gyermekpszichológusként pedagógia szakszolgálatban (Nevelési Tanácsadó) dolgoztam, korábban Szakértői Bizottságban (gyermekek képességvizsgálata) és Gyermekotthonban is dolgoztam. Óraadó voltam a Károli Gáspár Református Egyetem Pszichológia Tanszékén (csoportdinamika, pszichodráma). Évekig a piaci szférában dolgoztam (piackutatás, reklám), így van rálátásom erre a területre is.

Várom azon gyerekeket és szüleiket, valamint serdülőket, akiknél a következő nehézségek merültek fel:
- szorongás
- teljesítmény problémák
- alvás, evés problémák
- viselkedési, magatartási nehézségek
- pszichoszomatikus panaszok
- szülő konzultációk nevelési elakadások, hirtelen változások kapcsán.

Várom felnőttek jelentkezését
- életvezetési elakadások
- önértékelési problémák
- pszichoszomatikus panaszok
- krízis
- veszteség feldolgozása, elhúzódó gyászfolyamat, magzat elvesztése esetén.

Vállalok baba-mama konzultációt, melynek keretében foglalkozunk
- csecsemőkori regulációs zavarokkal (alvás, evés)
- nem kívánt várandósággal
- várandóság során megélt nehézségekkel.

Szabó Veronika

Klinikai szakpszichológus

0630 414 6303

2004-ben szereztem pszichológus diplomát az ELTE-n, 2011-ben szakvizsgáztam klinikai szakpszichológusként. Pszichodinamikus orientációval dolgozom, a TFP (Áttétel fókuszú pszichoterápia Kernberg nyomán) terápiás képzésem folyamatban van. 2005 óta dolgozom pszichológusként – először a János Kórház Neurológiai Osztályán, jelenleg az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézetben a Baleseti Mozgássérültek Rehabilitációs Osztályán.

Várom mindazok jelentkezését, akik
- fizikai vagy lelki traumán estek át
- szorongással, pánikkal küzdenek
- gyász, válás, veszteség után vannak
- valamilyen "személyiségzavar" diagnózist kaptak
- érzelmileg kiegyensúlyozatlanok, hangulatuk ingadozik
- életük megakadt, nehezen találják a továbblépési lehetőséget
- pszichoszomatikus bajjal küzdenek.

Klinisch-psychologische Beratung und Behandlung auf deutscher Sprache ist auch möglich. Bitte rufen Sie zur Terminverinbarung an!

Halászné Gosztonyi Ágnes

Tanácsadó szakpszichológus

06 30 881 6161

Pszichológusként 2007-ben, tanácsadó szakpszichológusként krízis szakirányon 2018-ban diplomáztam az ELTÉ-n. Többféle módszer-specifikus képzésen vettem részt: relaxációs terapeuta képzettségemet 2013-ban szereztem a Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesületnél, majd ugyanitt elvégeztem a szimbólumterápiás képzést, vagyis a lelki elakadások mentális képekkel való feloldásának módszerét. Kommunikációs zavarok, emberi játszmák megértéséhez és kezeléséhez a tranzakció-analízis eszköztárát is alkalmazom.
Négy évig voltam önkéntese egy telefonos lelkisegély-szolgálatnak. Dolgoztam a közszférában vezető-kiválasztás és kompetencia-vizsgálatok területén, emellett a tréningek világából is szereztem tapasztalatot. Egyéni kliensekkel folytatott munkám során klinikai szempontból egészséges, de élethelyzetében elakadt, megoldásokat kereső, önmaguk jobb megismerésére és változásra nyitott felnőttekkel foglalkozom pszichológiai tanácsadás keretében.

Várom azok jelentkezését, akik
- stresszes helyzetekhez való hatékonyabb alkalmazkodásban
- autogén tréning elsajátításában
- krízisben, életszakasz váltásban, életszerepek optimalizálásában
- életvezetési nehézségek kezelésében
- kapcsolati, párkapcsolati nehézségekben
- eredményesebb kommunikáció elérésébenk
- önértékelés, önelfogadás terén
- önismeret növelésében szeretnének pszichológiai támogatást kapni.

Keresztfalvi László

Pszichológus és coach

06 70 452 6841

Az ELTE Pszichológia mesterképzésén diplomáztam. Munkám során az integratív terápia eszközeit alkalmazom, ezen a területen képzem magamat. Klienseimmel tudományosan igazolt módszertannal, többek között metaforikus és képi elemek segítségével foglalkozunk a gondolati és az érzelmi oldallal. Együttműködésünk során az a célom, hogy bizalmi légkörben segítsek az egyensúlyt és a kontrollt visszanyerni, hogy a mindennapok ismét önállóan irányíthatók legyenek.

Pszichológiai tanácsadás keretében az önértékelés megerősítésében, életvezetési nehézségek, krízisek, veszteségek idején, szorongás, pánik, stressz vagy pszichoszomatikus tünetek, alvási problémák esetén, valamint "hogyan tovább" helyzetek megoldásában tudok segíteni. Sokszor ezeket a Miért alakul így..? vagy a Hogyan lehetne, hogy..? kérdések jelzik.

Coach végzettségemet ICF ACSTH minősített képzésen szereztem, így aki kifejezetten ilyen szolgáltatást keres, annak ajánlom ezt a típusú együttműködést.

Konzultációimat vallási és ideológiai semlegességgel végzem. Azonban, ha önnek ez fontos szempont, hívő személyekkel is dolgozom. Segíthetek a hitben fellelhető erőforrások megtalálásában vagy a belső konfliktusok feloldásában.

Munkámat - a szakma szabályainak megfelelően - engem támogató szupervízió mellett végzem.

Zákányi Lili

Szülő-csecsemő/kisgyermek konzulens
családi es pártanácsadó

06 30 274 5378

Szociológus, kommunikáció szakos bölcsész, integrált szülő-csecsemő/kisgyermek konzulens, képzésben lévő család- és párterapeuta.

Egyetemi tanulmányaimat párhuzamosan folytattam a PPKE-BTK szociológia, illetve kommunikáció szakán. 2004 után, diplomáim megszerzését követően évekig dolgoztam televíziós újságíróként. 2009-ben kezdtem család-, és párterápiás képzésemet a Magyar Családterápiás Egyesület kiképző pszichoteraputáinál. Azóta több száz óra önismerettel, szupervízióval a hátam mögött, koterápiás felállásban, szinte folyamatosan dolgozom családokkal és párokkal. 2021-ben integrált szülő-csecsemő és kisgyermek konzulensi szakképesítést szereztem a SOTE Mentálhigiénés Intézetében. Több magánrendelőben töltött év után, 2020 óta dolgozom a Vadaskert Gyermek és Infjúságpszichiátriai Kórház családterápiás műhelyében is.

Körülbelül azonos arányban dolgozom családokkal, párokkal, illetve kisgyermekes szülőkkel. Több mint tíz éve tágítom érdeklődésemet, szakmai képzéseken, módszerspecifikus műhelyekben. Gondolkodásomat, munkamódszeremet meghatározza a rendszerszemlélet, a neutralitás és az ítélkezés mentes elfogadás. Az együtt élő embereket kapcsolati dinamikájukon, viselkedési mintázataikon keresztül igyekszem megérteni. Hiszek a támogató, megértő beszélgetések erejében és abban, hogy egymás mélyebb megértésével meghatározhatjuk kapcsolataink minőségét.

Kiemelt területeim:

- család és párkonzultáció (a szakmai szabályoknak megfelelően szupervízió mellett)
- integrált szülő-csecsemő és kisgyermek konzultáció (0-3 éves korig szülő-gyermek): viselkedés és érzelemszabályozás nehézségei (dac, evés/alvás problémái, testvérféltékenység)
- várandósság és szülés körüli nehézségek
- szülővé válás
- mozaikcsaládok
- szülőkonzultáció

B. Simon Sarolta

Klinikai szakpszichológus

06 70 572 0191

Pszichológus diplomámat 2002-ben szereztem az ELTÉn, majd 2015-ben a Pécsi Tudományegyetemen végeztem gyermek- és ifjúsági klinikai és mentálhigiénés szakpszichológusként. Időközben 2013-ban 5 év önismereti és elméleti-gyakorlati képzési folyamat zárásaként megszereztem pszichodráma vezetői végzettségemet. 2016-ban pedig okleveles mediátor lettem, ezután továbbképeztem magam családi mediációban. 2020 őszétől az igazságügyi szakértés területén szereztem tapasztalatokat és folytattam tanulmányaimat.

Pályám legkorábbi szakaszában kortárssegítőként drogprevencióval foglalkoztam, illetve iskolapszichológusként dolgoztam középiskolákban. Bő tíz évet a gyermekvédelemben töltöttem el, egy budapesti család- és gyermekjóléti központ pszichológusa és mediátora voltam.

A hozzám forduló szülők és gyermekeik, ill. a serdülők kapcsolatrendszerének mozgató erőit, családi szerepeik egymásra hatását igyekszem megérteni. Gyermekpszichológusként ezáltal segíthetem a gyermeket és az őt körülvevő felnőtteket az aktuális elakadás hátterének feltárásában, nehézségeik feloldásában – elsősorban a gyermek(-ek) helyzetét, érdekét szem előtt tartva.

Olyan családok megkeresését várom, ahol a gyermeknek/serdülőnek gondot jelent
- a teljesítményhelyzet
- az alvás, evés
- a szobatisztaság
- pszichoszomatikus tünet
- a testvérek kapcsolata
- a magatartás szabályozása,
ill. a szülők bármely más nevelési kérdésben tapasztalnak elakadást.

Felnőttek életvezetési, lelki-kapcsolati problémáinak rendezésében támogatást nyújtok
- kapcsolati veszteségből,
- önértékelési gondokból,
- párkapcsolati nehézségből,
- krízishelyzetből való továbblépésben,
- túlzott stressz és következményeinek kezelésében,
- gyászfolyamat elakadásának feloldásában,
- az önismeret mélyítésében.

Bereczki Mária

Szülő-csecsemő/kisgyermek konzulens

30 630 0371

Alapvégzettségem szerint tanár vagyok, de pályám során kisebb gyerekekkel is elkezdtem foglalkozni, kisgyermeknevelői végzettségem is van, jelenleg egy bölcsődét vezetek, emellett mozgásterápiával foglalkozom és szülő csecsemő-konzulens vagyok.

Munkám során egyre inkább tapasztalom, hogy az anyáknak, családoknak mennyire fontos a koragyermekkori fejlődéshez, annak esetleges megakadásaihoz értő szakember támogatása. Egyre több gyermeknek akad problémája az alvással, étkezéssel, viselkedésszabályozással. A családok nehezen élik meg az "én akarom" helyzetek szélsőséges megnyilvánulásait. Sokszor segít, ha arról beszélgetünk, mit is tud az adott életkorú gyermek, mire érdemes odafigyelni. Hogyan láthatom, érezhetem "jól" a gyermekemet? Milyen életkorban mire van szüksége? Illetve, mikor és hogyan merjem közösségbe engedni? Ezen kérdések átbeszélésben, körbejárásában nyújthatok segítséget.

Szabó Júlia

Szülő-csecsemő/kisgyermek konzulens

30 551 4942

2009-ben pszichológusként, 2011-ben pszichológia szakos tanárként végeztem az ELTÉ-n. 2014-ben az ELTE szakirányú továbbképzésén tanácsadó szakpszichológus - családi és párkapcsolati tanácsadó diplomát szereztem. 2021-ben fejeztem be a Semmelweis Egyetem Integrált szülő- csecsemő/kisgyermek konzulens képzését.

Több mint 10 éve dolgozom pszichológusként. Már egyetemi tanulmányaim idején elkezdtem dolgozni a nevelés és oktatás területén, eleinte önkéntes munkát végeztem, később egy tapasztalt mentor segítségével önálló iskolapszichológusként dolgoztam egy kistelepülés iskolájában. A diploma megszerzése után Nevelési Tanácsadóban (mai nevén Pedagógiai Szakszolgálatban) iskolapszichológusi feladatokat láttam el, illetve ezzel párhuzamosan az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karának tanársegédjeként vettem részt a tanárszakos hallgatók pszichológiai oktatásában. Ebben az időben önkéntesként egy lelkisegély szolgálatnál is dolgoztam. A különböző gyakorlati területeken szerzett tapasztalataim egyre inkább a kora gyermekkor, és a fejlődő gyermek környezetével kapcsolatos kérdések felé irányították az érdeklődésemet. Öt éve dolgozom óvodapszichológusként, emellett a még korábbi életkorok fejlődési kérdéseivel is foglalkozom szülő-csecsemő és kisgyermek konzulensi munkámban.

Szakmai munkám fókuszában a gyermek, és elsődleges környezete, a család áll. A preventív szemlélet jegyében dolgozom teljes kisgyerekes családokkal, vagy szülőkkel a gyerekek optimális fejlődésének elősegítése érdekében. A családok sokszínűségének elismerése mellett az egyes családi rendszerek egyedi nehézségeinek megértésére törekszem. Kulcsfontosságúnak tartom az ítélkezésmentes, elfogadó légkör kialakítását a konzultációk során.

Várom azon családok megkeresését, ahol
- a kisgyerek nevelése kapcsán kérdései támadnak a szülőknek egy-egy területet illetően (pl. étkezés-evés, alvás, dac, akaratosság, félénkség, düh, érzelmi kitörések, testvérféltékenység)
- a 0-3 éves korú gyerekek esetében regulációs kérdések merülnek fel
- egyedi életesemény (pl veszteségek, családi rendszer változásai) gyerekekre gyakorolt hatásainak átgondolására, a gyerekekkel való kommunikáció módjának kidolgozására van szükség

Méry Éva

Tanácsadó szakpszichológus

30 269 9891

Szinte mindenki megéli néha, hogy túl sok szerepben kell helytállnia, miközben talán úgy tűnik, egyikben sem tud teljesen jelen lenni. Valamiből túl sok van, valamiből túl kevés. Mindeközben könnyen érezhetjük úgy, hogy eltávolodunk önmagunktól, pedig a saját magunkhoz fűződő viszony befolyásolja az összes többi szerepünket.

Egy ember élete az évek során nagyon sokat változik, a megváltozott élethelyzetek pedig új működésmódokat és megküzdési stratégiákat kívánnak. Ezzel együtt lehetőséget is hordoznak magukban ömagunk mélyebb megismerésére, valós szükségleteink meglátására, igényeink és vágyaink megfogalmazására.

Egyéni esetvezetéseim középpontjában a szülői szerepek állnak, mi az, ami aktuálisan soknak, nehéznek tűnik, mi az amiből éppen hiány van?

Hogy tudjuk megtalálni a saját “elég jó” szülőségünket a családi, társadalmi elvárások és a közösségi média által ránkzúdított információáradat kereszttüzében? Hogy tudunk a gyerekekről való gondoskodás mellett önmagunkról is gondoskodni, hogy tudjuk az útjuk egyengetése mellett megtalálni a saját utunkat?

A gyerekes létben különösen igaz, hogy az egyetlen állandó dolog a változás, ezért is ilyen intenzív ez az időszak. A nagyobb kihívást jelentő szakaszokban nehéz elhinni, hogy ez lesz majd máshogy is, lehet máshogy is.

Munkám alapját az a meggyőződés képezi, hogy mindannyian képesek vagyunk a változásra, növekedésre, fejlődésre. Önmagunk megismerése, ha sokszor nehéznek tűnik is, lehetővé teszi, hogy tisztán lássuk szükségleteinket, megfogalmazzuk saját igényeinket és vágyainkat, dolgozzunk a kitűzött céljainkért úgy, hogy közben megtaláljuk a helyünket az itt és mostban.

A közös munka során elsődleges cél, hogy biztonságos térben ránézhessünk a nehézséget jelentő helyzetekre és érzésekre, hogy felismerhesd a Benned rejlő erőforrásokat, és azokat tudatosan használhasd a kívánt változtatások eléréséhez.

Keress bizalommal, ha:
- Ha úgy érzed ez most sokkal nehezebb, mint amire számítottál
- Ha úgy érzed szeretnél jobban jelen lenni a saját életedben
- Ha szeretnéd újraszervezni a munka-magánélet egyensúlyt
- Ha éppen a munkába való visszatérés mentén akadnak kihívásaid
- Ha úgy érzed, a testedhez fűződő viszony javulásától éreznéd magad jobban a bőrödben
- Ha jön a baba, de nem számítottál rá
- Ha támogatásra van szükséged a gyerekes létből fakadó bizonytalanságokkal kapcsolatban

Az oldalon található képek Kalocsai Enikő és Lukács-Kalocsai Eszter munkái.